• Пасаж
 • Театр ім. Івана Франка
 • ЦУМ
 • Будинок з химерами
 • Адміністрація Президента
 1. України Будинок вдови (маєток Аршавского)
 2. Бесарабський ринок
 3. Arena City
 4. Pinchuk Art Center
 5. Театр російської драми ім. Лесі Українки
 1. Київська Мерія
 2. Національний Банк України
 3. Кловский ліцей
 4. Парк ім. Богомольця
 5. Гімназія ім. Лесі Українки

РОЗТАШУВАННЯ

Linden знаходиться на Липках, в найпрестижнішому і дорожчому районі Києва. Точна адреса - Лютеранська 14-В, між двох старовинних вулиць Лютеранською і Круглоуніверситетської. Зовсім поряд шумний туристичний Хрещатик, модний Пасаж, театр Франка, але тут, поблизу від урядового кварталу, по-липски тихо.

Липки. Дом с химерами.

ПОРЯД
З УРЯДОВИМ
КВАРТАЛОМ

Липки. Ул. Городецкого.

ЛИПКИ

Із-за свого розташування Липки завжди були елітарним місцем. Тут селилися не лише магнати і політики, але і "цвіт суспільства". Тут практично в кожному будинку жили учені і музиканти, письменники і артисти. Враховуючи вартість землі, будівництво на Липках могли дозволити собі виключно заможні люди. Завдяки цьому сьогодні Липки відомі своїми прекрасними маєтками.

Липки. Пассаж.

ПО СУСІДСТВУ
З МАЄТКАМИ

ШОКОЛАДНИЙ БУДИНОК

Двоповерховий розкішний маєток на вулиці Шовковичній, відомий практично кожному киянинові. Шоколадний будинок був закінчений в 1901 році і оформлений в модному тоді стилі історизму. Інтер'єри будинку міняються від кімнати до кімнати: готичний стиль змінює мавританський, потім бароко, російський і модерн. Багато дизайнерів знаходять натхнення в цьому багатому змішенні.

МАЄТОК АРШАВСКОГО

Асиметричний маєток в стилі модерн побудований в 1908 році для заможного полтавського купця другої гільдії Сергія Аршавского. Знамените сумне жіноче обличчя на фасаді особливо ефектно виглядає під час дощу. Гостями маєтку в різний час були радник американського президента Кондоліза Райс, Мадлен Олбрайт і Борис Березовський.

БУДІВЛЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

Витончена двоповерхова будівля з цокольним і підвальним поверхами з'явилася в Києві в 1905 році. Впізнанний сіро-рожевий фасад змішує в собі стилі північно-італійської готики і раннього флорентійського Відродження. У поєднанні з багатою внутрішньою обробкою це робить будівлю Національного банку одним з кращих споруджень Києва XX століття.

БУДИНОК З ХИМЕРАМИ

Історію цього будинку в стилі модерн знає майже кожен киянин. Побудований в 1903 році пристрасним мисливцем і архітектором Владиславом Городецким, прибутковий будинок відомий своїм неймовірним фасадом. На ньому химерно розташувалися тваринні і казкові істоти. Будинок з химерами в різний час приймав іменитих політиків і був закритий для відвідувань, що тільки збільшило кількість міських легенд про нього.

МАЄТОК КОВАЛЕВСЬКОГО

Значущий маєток в якому жила сім'я дворянина польського походження Миколи Ковалевського, був побудований в 1914 році на перетині Шовковичної і Пилипа Орлика. Псевдороманський фасад будівлі робить його схожим на середньовічний замок, а внутрішнє убрання будинку відрізняється багатством і розкішними матеріалами – інкрустована паркетна підлога, шикарні кришталеві люстри і мармур в обробці.

Липки. ул. Заньковецкой.